Tomurcuk Kooperatifi Ziyaretimiz

Türkiyede alanındaki ilk ve kooperatifçiliğin en başarılı örneklerinden biri olan Tomurcuk Kooperatifini (SS Tomurcuk Eğitim Kültür Dayanışma ve İşletme Kooperatifi) ziyaret ettik.

Ankarada düzenlenen koopertifçilik fuarında birlikte yer alarak tanıştığımız bu güzide kuruluş, zihinsel engelli çocuk anneleri tarafında n kurulan, tamamen şeffaf ve gerçek bir kooperatifçilik anlayışı ile işletiliyor.

Tomurcuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gülser Özkan, İSTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan ve Genel Sekreteri Hakan Erilkunun ziyaretlerinden çok mutlu olduğunu, İSTEBi yakından takip ettiğini ve çok başarılı bulduklarını  belirterek geliştirici önerilerde bulundu.

İSTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan da şunları söyledi: Biz emlak sektöründeki ilk ve tek kooperatifçilik örneğiyiz. Henüz çok yeni olmamıza rağmen hızlı ve başarılı bir yol katettiğimizi düşünüyoruz. Bu alanda en başarılı kooperatif işletmelerinden olan, çok ulvi bir amaca hizmet eden Tomurcuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı’ndan övgü dolu sözler duymak bizi mutlu etti, ne denli doğru bir yolda olduğumuzu gösterdi. Bu alandaki deneyim ve tavsiyelerini memnuniyetle dinledik, bunlar bize yeni faaliyetlerimizde ışık tutacaktır. Kendilerine teşekkürü bir borç biliyoruz. Kardeş kuruluşumuza destek olabileceğimiz her noktada seve seve yanlarında olacağımızı belirtmek isteriz dedi.

Paylaş